Funkce aplikací

19.03.2017

Dnes mobilní aplikace může být na téměř jakoukoli činnost. Již jsme si zvykli, že ve svých smartfonech máme nejen foťák, kameru, fotoalbum, hodiny atp, ale svůj telefon si můžeme vylepšit i o vodováhu, kompas, výškoměr či spoustu zdravotních a sportovních aplikací.

To jsou aplikace nástrojů, kdy se jedná o "vytunění" telefonu. Mnoho aplikací má ale čistě informativní charakter, jako aplikace na zpravodajství, počasí, přehrávání videí atp. Můžeme si tedy vymyslet téměř jakoukoli mobilní aplikaci, ale pak narazíme na cenu vývoje. Rozdíl mezi zakázkovou aplikací a aplikací která se sestavuje již na základě platformy, je jako když si necháte sestavit auto na zakázku oproti sériové výrobě. Vývoj zakázkové aplikace stojí spoustu peněz a spoustu času.

Řešením, jak skloubit funkce a přijatelnou cenu je stavebnicový "lego" systém, kde se aplikace poskládá z již předem naprogramovaných funkcí.

Cenové srovnání je asi jako když si koupíte Mercedes třídy E v podobě stavebnicové aplikace a ten samý Mercedes v ůpravě AMG v podobě zakázkové aplikace. Vypadá to tedy stejně, ale tím, že se jedná o zakázkovou aplikaci, cena je velmi rozdílná.

Zde máme pro vás přehled několika funkcí ze stavebnicového systému platformy.

(klikni pro zobrazení)

- CHAT

- ODPOVĚDNÍ FORMULÁŘ

- VĚRNOSTNÍ KARTIČKA

- SOUTĚŽ

- CRM